Bubble day 2017

Budatínskym parkom poletovali bubliny a úsmev

V piatok popoludní, 25. augusta 2017, sa v Budatínskom parku konalo podujatie Bubble day, na ktorom dostali deti aj dospelí príležitosť skrášliť si deň. Detskú radosť si mohli okrem najmladších vychutnať aj staršie ročníky a vrátiť sa tak do detských čias. Už 4. ročník Bubble day sa premiérovo konal v priestoro Budatínskeho parku, vďaka čomu bola účasť dvojnásobná oproti predošlým ročníkom.


Deti i dospelí sa zúčastnili mnohých aktivít ako preťahovanie lanom, skákanie vo vreci, zahrali si maxi šach ale človeče nehnevaj sa. K dispozícii boli stolné hry, skákací hrad spolu s trampolínamí, odvážlivci hľadali poklad alebo sa nechali pomaľovať na tvár. V rámci Bubble day 2017 sa uskutočnil aj turnaj v malom futbale pre deti do 10 rokov, kde prípravky zo Žiliny a okolia súťažili o Bubble day pohár. 

V celom parku bolo počas trvania akcie množstvo bublín, radosti a úsmevov, väčšina návštevníkov naháňala bubliny a vrátili sa do krásnych detských, bezstarostných čias plných radosti. Návštevníci sa spontánne rozmiestnili po celej ploche parku a spoločne ako jedna veľká komunita si užívali krásu slnečného dňa v prírode v spoločnosti rodiny a priateľov.

Bubble day organizujú mladí dobrovoľníci, priemerný vek je 17 rokov

Celé podujatie organizovalo občianske združenie Pomáhame druhým spolu s Žilinským mládežníckym parlamentom a občianskym združením Žilina v pohybe. Pri organizácii vypomáhalo viac ako 40 dobrovoľníkov, ich priemerný vek je na úrovni 17 rokov. Bubble day je organizovaný každoročne dobrovoľníkmi, pričom celé podujatie je bezplatné a sprístupnené pre všetky vekové kategérie a všetkých ľudí.
Organizátori spoločne veria, že budúci, v poradí už piaty ročník populárnej akcie, bude ešte úspešnejší a opäť v priestoroch Budatínskeho parku.

Viac na: https://zilina.dnes24.sk/carovne-foto-z-budatinskeho-parku-bubble-day-s-velkym-prirastkom-navstevnikov-278319

                      Video: https://www.youtube.com/watch?v=OJnLytOsDhI&feature=youtu.be