Bubble day

Bubble Day je už neoddeliteľnou súčasťou 25. augusta, a inak tomu nebolo ani v roku 2016, kedy bubliny zaplavili viacero slovenských miest, a aj Žilinu, kde naša dobrovoľncka skupina spoluorganizovala tento výnimočný deň. 

Myšlienkou podujatia je darovať v jeden deň radosť, nadšenie a úsmev na námestiach, alebo iných verejných priestranstvách miest a obcí.

Rok 2016 bol pre Bubble Day výnimočný. Išlo o jeho tretie narodeniny so špeciálnou myšlienku: Bubble day for everyone/ Deň bublín pre každého. Cieľom bolo podujatie sprístupniť tým, ktorí sa ho nemôžu zúčastniť, a naopak priblížiť ho viacerým vekovým kategóriám, pretože vek je iba formalita a bubliny sú ten najkrajší spôsob ako ľudí spojiť a dať im možnosť zaspomínať na krásne časy detstva.

Počas tohtoročného podujatia boli na Mariánskom námestí pripravené rôzne športové a kreatívne súťaže, bublinková show a hlavný program vyvrcholil bublinkovým pochodom na Námestie Andreja Hlinku. Vo večerných hodinách bola pripravená ďalšia bublinová show v priestoroch reštaurácie Trezor, pre tích, ktorí nestihli hlavný program.

Krásne počasie, mnoho účastníkov a nekonečne veľa vypustených bubliniek nám môžu zaručiť, že už teraz sa môžme tešiť na pokračovanie tohto výnimočného podujatia aj v roku 2017.