Create & Control

Projekt "Create & Control" je jedinečnou príležitosťou pre stredoškolákov nahliadnuť do sveta vysokej politiky a spravovania štátu z pohľadu tých, ktorí vládnu.

Súťaž s podporou europoslanca Ivana Štefanca, je určená pre žiakov stredných škôl kombinujúca prvky modelových zasadnutí a vytvárania fiktívnej krajiny, v ktorej sú súťažiaci vystavení vnútorným a vonkajším politickým problémom, ktoré musia riešiť vo svojom tíme či s ostatnými súťažiacimi, s ktorými sa budú pravidelne stretávať na zasadnutiach určených na prezentáciu a zosumarizovanie pokrokov ich fiktívnej krajiny.

Výsledky medzištátnych rokovaní a vnútroštátnych riešení posúdia odborníci z branže, ktorí po skončení súťaže vyberú tímy, ktorých štáty zvládli svoje povinnosti najlepšie a riešili problémy najefektívnejšou cestou, za čo budú fiktívne štáty bodovo ohodnotené a na víťazní tím čaká aj výnimočná výhra.

Primárnym cieľom projektu je zamerať sa na dezinformovanosť študentov stredných škôl ohľadom vnútornej a vonkajšej politiky štátu, ekonomického a politického systému, verejnej správy krajiny a fungovania svetovej burzy, spolu so sekundárnymi cieľmi ako zlepšenie argumentácie, schopnosti vytvárania kompromisov a tímovej práce.

Tento projekt sa dostal medzi 15 najlepších vzdelávacích projektov na Slovensku počas udeľovania cien Generácia 3.0 organizovanej Nadáciou Pontis.

                              Viac na:  https://www.forbes.sk/zmena-vo-vzdelavani-sa-uz-deje/