Skrášlime deťom september

7.3.2016-16.6.2016
Od marca až do júna 2016 sa na Bilingválnom gymnáziu Milana Hodžu v Sučanoch konal charitatívny projekt s názvom Skrášlime deťom september

Základnou myšlienkou tohto projektu je zabezpečiť školské potreby deťom z krízového centra Náruč, pre ktoré takáto samozrejmosť nie je každoseptembrovou rutinou.Príbeh projektu

1. Príprava

Aj napriek zdravotným komplikáciám sa projekt podľa plánu 7. 3. 2016 rozbehol a začal sa prípravami. 

1. Veľký núkup v Metre, kde sme sa pokúšali za čo najmenej peňazí nakúpiť čo najviac potrebných surovín, čo by sa nám bolo bývalo podarilo, keby sme na niektoré položky nezabudli :)

2. Pečenie cupcakes každú nedeľu a palaciniek každú stredu večer. Pokúšame sa spolu napiecť vždy okolo 80 kusov, ktoré sa aspoň na začiatku dali veľmi jednoducho predať. Cupcakes sa skladajú z korpusu a polevy, ktorú každému odporúčame.

2. Predaj

Predaj prebiehal každý týždeň v pondelok a štvrtok, tak ako sme plánovali. Do predaja sa zapojilo viac než 16 našich dobrovoľníkov, za čo sme im veľmi vďačné. Postupom času sme priebežne menili príchute cupcakes a palaciniek a neskôr sme zapracovali do nášho "menu" aj hor dogy.